Vcelarska inzerce pro vcelare

Včelařská inzerce

Včelařské novinky a aktuality I

Základní pravidlo úspěšného přidávání včelích matek

Autor dokládá výsledky pokusů, že rozhodujícími kritérii pro úspěšné přidání matky do včelstva „naostro" je tzv. fyziologický stav přidávané matky i samotného včelstva. Včelstvo nejspolehlivěji přijme matku právě takového stavu, jaká mu byla odebrána.

Systém ozdravené včelstev

Ruský včelař M.S. Majkov doporučuje ke zvýšené odolnosti včelstev použití vitaminu A

Biologický boj s varroázou

V německy mluvících zemích lze ve včelařských prodejnách zakoupit tzv. umělou matku, která po určitou dobu zásobuje včelstvo mateřím feromonem. Tento fakt lze použít i v boji proti varroáze.

Včelařské novinky a aktuality I

Univerzální odpařovač

Přehled zkoušek použití kyseliny mravenčí s patentově chráněným univerzálním odpařova-čem - MHT Mechhydtronic, Hubert und Frank Schuhleitner - v boji s varroázou.

Boj proti varroáze trubčími plásty

Popis metody biologického boje proti varroáze metodou odchytu roztočů na trubčím plodu. Metoda současné poslouží jako prevence rojení.

Himálajská včela: Snaha přispět k ochraně i povznesení včelaření v Nepálu

Pokus importovat do Nepálu naši včelu medonosnou skončiI po pár letech fiaskem. Dovezená včelstva uhynula a navíc se na populaci místních druhů včel přenesly evropské nemoci.

Dojmy včelaře - amatéra z cesty do Číny

Autor této zprávy byl na objednávku Seni-oren Exgerten Services z Bonnu v říjnu 1999 tři týdny v Ctně jako poradce u biochemické firmy při vývoji fermentačniho procesu. Jeho místo působnosti bylo přibližně 600 kg jižně od Šanghaje v provincii Zhejiang, v regionu, ve kterém - jak zdůraznil - hraje včelařství zvláštní roli. Jeden víkend zorganizovali jeho hostitelé návštěvu u včelaře a dvou závodů na zpracování medu.

Tradiční včelaření se západní včelou medonosnou Apis mellifera a asijskou včelou Apis cerana (srovnání)

Dovezené evropské včely Apis mellifera vytlačuji v Nepálu původní Apis cerana. Je skutečně Apis cerana méně produktivní? Porovnání obou ras ve srovnatelných podmínkách.

Komerční opylování, které provádí p. Seaver ze státu Delaware: , Včely, které máte, musejí cestovat"

Waren Saever provádí komerční opylová-ní. Tento druh opylování je na prudkém vzestupu. Se svými včelstvy je nedaleko Doveru ve státě Děla ware, v krajině uprostřed ovocných sadů a zemědělských farem. Počet svých včelstev za uplynulý rok zdvojnásobil ze šesti set na jeden tisíc dvě stě. Včelstva koupil od včelařů, kteří se dříve zabývali komerčním opylováním v této oblasti.

Odvíčkování místo vyřezávání

Vyříznutím trubčího plodu se zničí plást. Efektivnější se zdá plod odvíčkovat a vyplavit proudem vody. Matka pak trubčí plást zaklade dřív a vajíčky přibližně stejného stáři.

 

PřihlášeníVčelařství

Včelaření a včelařství to vše na včelařské potřeby pro nejn včelaře. Přinášíme vám informace o včelaření. Včelařské potřeby a včelařská prodejna pro začínající včelaře, včelí farmy a profesionální včelaře. Chcete začít a nevíte Jak začít včelařit. Máme pro vás informace o včelaření pro včelaře začátečníky. Rady tipy a návody přímo od včelařů.