/header.jpg

včelí vosk
(Nabídka / Včelí produkty)

včelí vosk
08. 09. 2024

Prodám letošní med
(Nabídka / Včelí produkty)

noimage
08. 09. 2024

Spárovka borovice VEJMUTOVKA tl.25 mm
(Nabídka / Včelařské potřeby)

Spárovka borovice VEJMUTOVKA tl.25 mm
14. 08. 2024

Před vložením inzerátu si musíte založit účet. Stačí jen zadat přihlašovací jméno a email. Následně už můžete vkládat inzeráty.

Včelařská inzerce nejen pro včelaře

Včelařská inzerce nejen pro včelaře. Včelařská inzerce sloužit k bezplatné inzerci s včelařskou tematikou. Inzeráty ve včelařské inzerci jsou rozděleny do dvou sekcí - nabídka a poptávka. V nabídce a poptávce najdete kategorie jako: Včelařské potřeby, Včelí produkty, Ostatní k včelaření. V kategoriích včelařské inzerce můžete inzeráty jednoduše prohlížet nebo vyhledávat dle klíčových slov. Inzeráty můžete též zadávat a později měnit nebo smazat. Zadávejte prosím pouze inzeráty se včelařskou tématikou. Vyhrazujeme si právo nevhodné inzeráty smazat bez udání důvodu a bez uvědomění zadavatele.

Inzerce zdarma nejen pro včelaře

Jak začít včelařit ?

Včelaření je velice prospěšná záliba nejen pro člověka, ale i pro přírodu. Navíc tím že začnete včelařit rozšíříte své vědomosti o zákonitostech života rostlin i živočichů. Nejprve je dobré si ověřit zda netrpíte alergií na včelí bodnutí případná alergie by Vám mohla začátek včelaření dost zkomplikovat.

Zamyslete se i kde umístíte vaše úly, včelařit i ve městě na zahrádce není žádný problém. Přesto je dobré úly umístit tak, aby výlet včel neobtěžoval například sousedy. Česna (výletové otvory) by měly být směrovány směrem na jih, nebo na východ. Je též dobré aby stanoviště bylo chráněno před silnými větry. Předpokládaný dolet včel za potravou je obvykle cca 3 km. Kontaktujte i včelaře v okolí jenž by vám mohli s chovem ze začátku výrazně pomoct a poradit .

Včelařské potřeby na začátek jsou:

Včelí nástavkové úly a jejich příslušenství.
včelí oddělky, případně roje
včelařské nářadí
teoretické vědomosti o chovu včel

To vše můžete inzerovat, nabízet nebo poptávat v naší včelařské inzerci.

Pro zahájení chovu včel doporučujeme cca kolem pěti včelstev. Rychle totiž zjistíte, že každé včelstvo se chová a rozvijí jinak a navíc uděláte li chybu nebo budete mít jen smůlu pak nepřijdete o vše. Navíc se rychleji dočkáte více medu. Úly si pořiďte jistě nové nástavkové a nejlépe uteplené. Staré úly jsou nebezpečím z důvodu zavlečení včelí nákazy. Při pořizování nových úlů doporučuji nástavkový systém a nejpoužívanější rozměr rámků v ČR je 39x24 cm.
 
Jak získat včelí oddělky, roje? K úspěšnému začátku včelaření potřebujete tedy včely, respektive takzvané oddělky, případně roje. Z důvodu zřejmého nebezpečí zavlečení některé včelí nemoc doručujeme získat včely některého z včelařů v okolí. Trvalé přemístění včelstev, v rámci místní organizace, musí být uskutečněno se souhlasem zdravotní komise a krajské veterinární zprávy za podmínky, že jde o přemístění mimo období nařízeného vyšetření nebo léčebné ošetření a jedná se o včelstva, která byla vyšetřena. Také nedoporučujeme  zahájit chov osazením roje neznámého původu nebo divoce žijícího včelstva, naopak tyto včelstva nařízeno utratit viz nařízení Krajské veterinární zprávy.

Včelařská inzerce nabízí možnost inzerce pro včelaře i nevčelaře a to navíc úplně zdarma.

Díky včelařské inzerci můžete nakoupit včelařské potřeby a včelí produkty. Včelaři i nevčelaři tu mohou inzerovat zcela zdarma.

Včelařské nářadí pro začátek včelaření obsahuje několik položek. Pro ochranu včelaře doporučujeme pořídit si například včelařský klobouk a včelařské rukavice, případně celou kombinézu. Pro manipulaci ve včelstvu doporučuji rozpěrák, smetáček a dýmák, kleště a další drobné pomůcky. Pro vytáčení medu se neobejdete bez medometu, odvíčkovací vidličky, náběhu nebo smyku na včely, síta na vyčištění medu a podobně. Pro ošetření rámků budete potřebovat siřič a sirné knoty. Pro podání zimních zásob potřebujete krmítka.

Pro začínající včelaře jsou důležité i teoretických znalostí, například je třeba se seznámit se s zákonitostmi ze života včelího společenství, se zásadami práce ve včelstvu a s postupy při chovu včel. Pro začátek není snadné si objednat některou publikaci z odborné literatury. Nesnažte se najít hned na začátku odpovědi na všechny vaše otázky, teprve postupně, jak si pořídíte chov, hledejte odpověď na jednotlivé problémy. Nedoporučujeme hledat odpovědi ve starší literatuře, neboť je mnohdy zastaralá a  naopak například „Včelařské překlady“, zas publikují výsledky výzkumu ve světě mohou začínajícímu včelaři spíše přinést zmatek. Doporučujeme najít v okolí zkušeného včelaře s moderními názory, který vám jistě rád poradí.

Doporučujeme též registraci do Českého svazu včelařů jenž sdružuje včelaře v celé ČR. Český svaz včelařů, mimo jiné vydává i měsíčník Včelařství a zabezpečuje správu svépomocného fondu (pojištění včelstev a včelařů). Základní organizace v místě Vašeho bydliště zajišťuje pro své členy úkoly vyplývající ze stanov, zejména dbá o dodržování nařízených veterinárních opatření, organizuje přednášky, zajišťuje výplatu dotací.

Chov včel podléhá ve smyslu zákona č.154/2000 Sb. Povinné registraci. Ústřední evidenci zajišťuje:

ČESKOMORAVSKÁ SPOLEČNOST CHOVATELŮ, a.s.

Českomoravská společnost chovatelů vám přidělí Registrační číslo chovatele a Registrační číslo stanoviště. Takto zaregistrovaný chov je třeba přihlásit u jednatele ZO ČSV do evidence.

Včelařská inzerce nabízí možnost inzerce pro včelaře i nevčelaře a to navíc úplně zdarma.

Včelařská inzerce zdarma pro všechny přátelé včel, čelaření a včelích produktů. - Kopírování obsahu je bez předchozího souhlasu zapovězeno.